Artyści

Przejdź do litery nazwiska

B C D F G H I J K L M N O P R Ś T U W Z

NALEPA BARTOSZ

Urodzony w 1971 r. w Rzeszowie / Polska.

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w 1997 roku na Wydziale Malarstwo Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na kierunku Malarstwo w Architekturze i Urbanistyce w Pracowni Malarstwa Ściennego prof. Józefa Lucjana Ząbkowskiego. Studia na Wydziałach ASP: Konserwacja i Restauracji Dzieł Sztuki ( Konserwacja Malarstwa ), Grafika w Pracowni Miedziorytu prof. St.Wejmana oraz Malarstwo. 

Współtwórca SCULPTORSTUDIO - projektant i współwykonawca modeli i rzeźb dekoracyjnych, architektonicznych i scenograficznych min. dla Fundacji SocLand (Muzeum Komunizmu) w Nowej Hucie, RMF Media Complex pod Krakowem (obecnie wytwórnia filmowa Alvernia Studios) oraz współrealizator instalacji rzeźbiarskich Aleksandra Janickiego min. Visitor z serii Re-Produkcje, prezentowanych niezależnie na największych pokazach sztuki  w Europie:  Skulptur Projecte Münster, Documenta w Kassel, Biennale Wenecji oraz na Art Forum w Berlinie, pokazach w Krakowie, Warszawie, Frankfurcie nad Menem i w Norymberdze.

Laureat Nagrody Specjalnej w Międzynarodowym Triennale Malarstwa Regionu Karpat SREBRNY CZWOROKĄT 2015 i 2021 pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, nominowany do nagrody na Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego JESIENNE KONFRONTACJE 2019, I Nagroda Marszałka Województwa Podkarpackiego "Otwarta Przestrzeń Kultury" w 2023 r. i Wyróżnienie Honorowe w roku 2020 oraz II Nagroda Prezydenta Rzeszowa w 2018 r.  w Konkursie BWA w Rzeszowie "Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku", Nagroda Specjalna Fundacji Sztuki Polskiej na Triennale Malarstwa Polskiego   w 2004 r., Laureat edycji polskiej Konkursu Na Najlepszy Europejski Obraz 2004 Roku.

Obraz UGÓR w Kolekcji Miasta Rzeszowa w zbiorach Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie / Polska.

W latach 2016 - 2021 uczestnik  Międzynarodowych Projektów Artystyczno - Naukowych organizowanych przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Liczne wystawy indywidualne i udział w zbiorowych pokazach sztuki w Polsce oraz międzynarodowych wystawach i targach sztuki min.   w Barcelonie (Hiszpania), Stokholmie (Szwecja), Oradea (Rumunia), Koszycach (Słowacja), Miskolcu (Węgry), Nowym Jorku (USA).

Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, rzeźbą, monotypią oraz luksografią. Prace graficzne i malarskie w ofercie Galerii Dystans i Olympia Galeria w Krakowie (Polska) oraz Art. Nou Mil Lenni Gallery w Barcelonie (Hiszpania).

NIEMIRSKA - PISAREK RENATA CECYLIA

NIEPOKÓJ WŁADYSŁAW

NIKIEL ANTONI

NUCKOWSKI TADEUSZ