8.09 - 9.10.2016 - Magdalena Nałęcz - malarstwo

Artystka urodziła się 1970 r. Ukończyła PLSP w Rzeszowie. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jana Szancenbacha, w pracowni rysunku Sławomira Karpowicza w 1995 r. W 1996 r. otrzymała stypendium Miasta Krakowa oraz II Nagrodę na Konfrontacjach Najmłodszych Artystów Krakowskich, Myślenice.

 

W 1997 roku została stypendystką Ministra Kultury i Sztuki RP. W 2003 r. laureatka I Nagrody – Biennale Małych Form Malarskich, Toruń a wyróżnienie otrzymała na wystawie „Mały Format 2004”, Galeria ZPAP, Kraków. „Impresje z podróży”, Galeria Nautilis, Kraków. Od 1995 roku jestem członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

 

Przez cały okres pracy twórczej wspieram instytucje charytatywne i fundacje min. Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka, Fundacja Art Transfer W  malarstwie nie odzwierciedlam zawidzianej rzeczywistości, ale czerpię z niej to, co mnie inspiruje i prowokuje do namalowania obrazu – mówi o sobie autorka wystawy. Przetwarzam rzeczywistość w wyobraźni, aby móc na płótnie stworzyć atmosferę, opowiedzieć historię, która wywoła we mnie i w odbiorcy emocje. Inspiruje mnie ciągle coś nowego, dlatego sięgam po różne środki wyrazu, aby precyzyjnie oddać klimat i swoją fascynację tematem. Na wystawie zatytułowanej „Mój pejzaż” zobaczymy kilka cykli malarskich, które obrazują wewnętrzny pejzaż wyobraźni artystki.

Script logo   StudioStrona.pl