6.04.2017 - 7.05.2017 - Wystawa ze zbiorów BWA Rzeszów 1962 - 2017

JUBILEUSZ 55-LECIA
BIURA WYSTAW ARTYSTYCZNYCH W RZESZOWIE


Wystawa „Ze Zbiorów BWA w Rzeszowie” przygotowana została w roku jubileuszu 55 lecia naszej galerii.

Jubileusz stał się okazją do kolejnej już (szóstej) odsłony fragmentu kolekcji zbiorów dzieł sztuki, które BWA w Rzeszowie posiada. Do kolekcji BWA zgromadzono do dziś bez mała 1500 dzieł – w przeważającej części obrazów, grafik, rysunków, plakatów, rzeźb, szkła i ceramiki oraz tkanin artystycznych. Ze względu na „pojemność” sal wystawowych prezentujemy tylko część zbiorów ok. 150 prac. Szczycimy się nazwiskami „wielkich”: Szajną, Beksińskim, Nowosielskim, Koniecznym, Rzepką, Bajkiem, Sobockim. 
Nie zapominamy o „ikonach środowiska”: Dusza, Frączek, Krygowski, Lachtara, Wojnicka, Samarska, Majewscy, Ożóg-Czarnowska, Dudek, Czyż, Jachym. Obok tych nazwisk pokażemy mniej znane – artystów, którzy przed laty wystawiali w naszej galerii, byli uczestnikami plenerów, które BWA organizowało oraz laureatów nagród w postaci zakupu dzieł.
Wystawę swoim honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Rzeszowa. Towarzyszy jej album dokumentujący prezentowane na wystawie dzieła oraz zawierający krótkie kalendarium – fotoreportaż z wydarzeń, wernisaży i imprez, które miały miejsce przez ostatnie pięć lat w życiu galerii BWA. Jest on kontynuacją poprzedniego albumu, wydanego na 50-lecie BWA.


Wystawa czynna od 6 kwietnia do 7 maja 2017 r.
codziennie oprócz poniedziałków  10.00- 17.00

Niedziele – WSTĘP WOLNY

 

Z A P R A S Z A M Y !

 

Script logo   StudioStrona.pl