Świecenie - Performance NALEPA/ECHO RAY/MUSLEY

Performance Bartosza Nalepy ŚWIECENIE składa się z warstwy wizualnej tworzonej na „żywo” do muzyki za pomocą różnych źródeł światła do projekcji i transmisji obrazu. Artysta wykorzystuje w tym celu diaskopy, plazmy dotykowe i dźwiękowe, różne obiekty optyczne, świecące gadżety, mikroskop elektroniczny i laboratoryjny oraz kamery VHS w różnej konfiguracji.
Do każdej nowej edycji ŚWIECENIA zaprasza do udziału bądź współpracuje z muzykami i uznanymi zespołami improwizacyjnymi z Polski i Europy min. PITZ Collective, Krakow Improvisers Orchestra czy Poleshift Project. Tym razem występuje z Arturem Zadanja, twórcą projektu EchoRay, kompozytorem, producentem muzycznym, multiinstrumentalistą i sound designerem poruszającym się w nurcie muzyki elektronicznej, który korzysta
z szerokiego spektrum analogowej i cyfrowej syntezy dźwięków, posiłkując się przetworzonymi nagraniami terenowymi, instrumentami akustycznymi i elektroakustycznymi. Skład muzyczny doskonale uzupełni Musley, również producent muzyczny, DJ i instrumentalista, współzałożyciel wydawnictwa i kolektywu RDNTSVRF, poza twórczością solową związany z projektami Nawie i Zamek UFO. W związku z tym, możemy się spodziewać teł muzycznych z rejonów ambient i muzyki eksperymentalnej w interakcji z ekspresyjną warstwą analogowych wizualizacji. Natomiast każdy spektakl jest wypadkową oddziaływania na siebie tych dwóch sfer: obrazu i dźwięku, co czyni go wydarzeniem wyjątkowym i niepowtarzalnym.
Wystąpią:
> Bartosz Nalepa – ŚWIECENIE - wizualizacje analogowe
> Echo Ray – syntezatory, sampler, udu, instrumenty akustyczne, tory efektowe
> Musley – gitara, sampler, tory efektowe
 

Sobota 24.09.2022 

godz.19.00

GÓRNA SALA BWA

WSTĘP BEZPŁATNY

Script logo   StudioStrona.pl