Oprowadzenia kuratorskie/spotkanie z kolekcjonerką Iwoną Siewierską

Zapraszamy serdecznie na oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Kolekcja, czyli 6 dekad współczesnej ceramiki unikatowej" i spotkanie z Kolekcjonerką Panią Iwoną Siewierską.
W sobotę i niedzielę 25 i 26.06.2022 Pani Iwona będzie opowiadać i odpowiadać o swojej kolekcji unikatowej ceramiki, o jej historii, artystach którzy ją tworzą jak i samych obiektach.
 
UWAGA! Obowiązują zapisy: mailowo na sekretariat@bwa.rzeszow.pl oraz telefonicznie +17 853 36 67 (poniedziałek - piątek od 8.00-15.00)
 
...Ta prezentacja jest kolejną odsłoną obszernego fragmentu zbiorów Iwony Siewierskiej, gromadzonych z kolekcjonerską pasją artystycznych obiektów z ceramiki. Przez 35 lat od impulsu do zbierania ceramicznych unikatów, kolekcja ciągle i niepohamowanie się rozrasta. To już blisko 700 obiektów autorstwa ponad 150 artystów...
...Kolekcja Iwony Siewierskiej jest pełnym i reprezentatywnym zbiorem współczesnej unikatowej ceramiki. Prezentuje bardzo rozległe obszary zainteresowań twórczych, artystycznego stosowania tworzyw ceramicznych, ich kształtowania i obrazowania. Niezaprzeczalnym atutem jest też ciągła jej „aktualizacja”, na każdej z kolejnych prezentacji wzbogacana nieustannie pracami nowych artystów...
 
prof. Mirosław Kociński
Wydział Ceramiki i Szkła, Katedra Ceramiki ASP
im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
/fragment tekstu do katalogu wystawy/
Script logo   StudioStrona.pl