3.12.2020 - 10.01.2021 Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba roku 2019/20

Wystawa Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba roku 2019/20 - odbędzie się w nowym terminie terminie 2.02.2021 do 21.02.2021

Katalog: https://issuu.com/sculptorre/docs/obraz_pdf

„Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku” to doroczny konkurs zorganizowany przez rzeszowskie BWA z myślą o prezentacji dorobku i działalności artystycznej profesjonalnego środowiska artystów sztuk plastycznych z terenu Podkarpacia w mijającym roku. Tego roczny konkurs objął dorobek z dwóch lat 2019 i 2020 z racji organizowanego w ubiegłym roku Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego Jesienne Konfrontacje.

Tradycyjnie już Honorowy Patronat sprawują nad tym konkursem Gospodarze: Województwa Podkarpackiego – Pan Marszałek Władysław Ortyl i Miasta Rzeszowa – Pan Prezydent Tadeusz Ferenc. Za ten honor oraz ufundowanie głównych nagród serdecznie dziękuję.
W tym szczególnie trudnym dla naszego państwa, narodu ale i każdego osobiście czasie przykrości i nieszczęść każdy człowiek mniej lub bardziej radzi sobie i próbuje żyć, funkcjonować w społeczeństwie, rodzinie w pracy. Artyści również, a nawet jeszcze bardziej służą swymi talentami i tym nieuchwytnym czymś, co wyróżnia ich od reszty społeczeństwa, tworzą. Wierzę, iż tym samym ofiarowują w swoich dziełach nadzieję na lepszy, piękniejszy i z powrotem normalny świat.
Niech dowodem na to będzie pokonkursowa wystawa „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku 2019/2020”. Wzięło w niej udział rekordowo wielu artystów z całego terenu Podkarpacia. Mam nadzieję, że szeroki wybór prac, ich różnorodność i wysoki poziom wskazanie laureatów tych najciekawszych i wyróżniających się dzieł dokonany przez jurorów zadowoli każdego odbiorcę i miłośnika sztuki.
Dziękuję wszystkim koleżankom i kolegom uczestniczącym w konkursie. Nominowanym do nagród i laureatom szczerze gratuluję! Życzę wszystkim zdrowia, oczekuję na ten lepszy, po prostu normalny świat.

Piotr Rędziniak

 

Script logo   StudioStrona.pl